// Kąpiele Zimowe i nie tylko :-): 2011-06-26

niedziela, 26 czerwca 2011

Treningu Ciąg dalszy:-)

Witam wszystkich pasjonatów zimnych kąpieli i nie tylko:-)Bardzo serdecznie dziękuję że jesteście bo to jest moim głównym motorem napędowym do pisania tego bloga. Nie spodziewałem się, że ktoś to będzie czytał:-)Blog miał być morsowy i taki będzie ale ze względu na nieodpowiednią porę roku chwilowo musiałem znaleźć temat zastępczy czyli kształcenie formy celem gotowości do nadejścia Kochanej zimy:-)
Ostatnio bieganie stało się tak rozpowszechnioną formą kształcenia swojego ducha, że przechodzi ludzkie pojęcie. Czy to słońce tak wpływa na ludzi negatywnie aby biegać w pełnych promieniach słonecznych? W tej chwili od dłuższego czasu bieganie jest szczególnie promowane poprzez program Polska biega, biegam bo lubię i takie tam inne slogany:-)Najlepsza jest jednak reklama, która od jakiegoś czasu pojawia się na bilbordach "Nie biegam bo nie muszę" reklamuje to szczupła panienka, która zapewne zastanawia się nad zjedzeniem jednej kromki chleba czy aby nie przytyje. Typowy plastik, jak to się mówi o takich panienkach. Reklama jak sama nazwa mówi, ma coś reklamować i tym czymś jest pewien specyfik S------N, który nie ma nic wspólnego z bieganiem sportowym i zapewne wśród kampanii biegowej rozpowszechnionej w całej Polsce jest w tej chwili na Topie.
Ale już nie zaprzątajmy sobie głowy głupawymi reklamami i przejdźmy do konkretów:-) Jak wspominałem w poprzednim poście, kolega namówił mnie do uczestnictwa w biegu na XXI międzynarodowy bieg po plaży, którego dystans wynosi 15 km. Jego specyfikę wyjaśnia już jego nazwa, czyli bieg po piasku w żarzącym słońcu:-) Mam tylko nadzieję, że uda mi się jakoś ukończyć ten bieg w jakimś rozsądnym czasie:-)
W minioną niedzielę oraz poniedziałek biegałem właśnie pod patronatem tej ogólnopolskiej promowanej kampanii Polska Biega ale i nie tylko biegamy, jest również czas na relaks i odpoczynek co przedstawia poniższe zdjęcie:-)
Jesteśmy tak dużą i medialną grupą, że nawet kadr w filmie przypadł nam w udziale, z którego oczywiście skorzystaliśmy:-)
Właśnie poprzez taką promocję biegania na skalę ogólnopolską dowiedziałem się, że bieganie nie polega tylko na bezmyślnym stawianiu kroków i przemieszczaniu się z punktu A do punktu B. Trening biegowy składa się również z różnorodnych ćwiczeń poprzedzających bieganie, aby przygotować mięśnie do wysiłku, oraz bezpośrednio po biegu aby je z kolei odprężyć:-)
Wtorek również spędziłem biegowo z fantastyczną grupą biegamyrazem.pl, od której sporo się nauczyłem i nadal uczę. Nowością jest środa, którą postanowiłem przeznaczyć już od jakiegoś czasu na trening leśny wraz z MarioPiekario grupy BR. Ostatnio gawędząc sobie o różnych ciekawostkach przebiegliśmy sobie małe 14 kilometrów:-) W czwartek ze względu na święto kościelne, wieczorny trening był odwołany, ale postanowiliśmy w kilka osób pobiec sobie laskiem oraz nadmorskimi alejkami i tak sobie biegnąc liczniki wyśpiewały 20 km. Zdążyłem jeszcze na procesję:)A dodatkowo wieczorkiem ruszyłem jeszcze ze Szwagrem na małe 5 km bo zachciało mu się biegania:-)Dzisiaj, a właściwie to już wczoraj, również rekreacyjnie pobiegłem sobie do lasu aby wybiec na nogach lekkie 10 km. Mam nadzieję, że Was nie zanudziłem, ale sam jestem pod wrażeniem, jak bieganie zmieniło mój dotychczasowy światopogląd:-) Żegnam Was serdecznie i zmykam spać bo rano kolejny niedzielny trening:-)