// Kąpiele Zimowe i nie tylko :-): Sportowy Wtorek i Dzień Kobiet :-)

wtorek, 8 marca 2011

Sportowy Wtorek i Dzień Kobiet :-)

Dobry wieczór moi drodzy czytelnicy:-)Cieszę się niezmiernie widząc wzrastającą liczbę czytelników mojego bloga:-)A jeśli choć jeden z czytelników wejdzie dzięki moim namowom i zachętom do zimnej wody to już będzie sukces:-)
Jak wiecie, dzisiejszy dzień to Dzień Kobiet, ale czy wiadomo Wam moi drodzy czytelnicy jak powstał i dlaczego. Oto co udało mi się znaleźć na ten temat.
"Święto to pierwszy raz było obchodzone w roku 1911. Ustanowiono je dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy. W roku 1908 w Nowym Jorku 15 tysięcy pracownic fabryki tekstylnej strajkowało walcząc o swoje prawa. Właściciel fabryki zamknął kobiety - próbując nie dopuścić do większego rozgłosu akcji. Niestety nagle wybuchł pożar w którym zginęło 129 kobiet.
W Polsce święto to było obchodzone w czasach PRL-u. Kobiety dostawały wtedy zwyczajowo - goździki i rajstopy. Obecnie w krajach w których obchodzi się to święto często odbywają się manifestacje feministyczne.
W Polsce Dzień Kobiet przestał być centralnie obchodzony w roku 1993.
Mimo niezbyt pozytywnej sławy tego dnia - warto go uczcić. Każda okazja jest dobra do tego aby lubianej przez siebie osobie okazać, że się o niej myśli i pamięta."
Wcześniej pisałem, że we wtorki biegam a rezygnuję z kąpieli, tak tez uczyniłem. Dzisiaj również biegałem z doborowym towarzystwem silnej grupy biegamyrazem, pokonując dystans 10 kilometrów w miłej i wspaniałej, sportowej atmosferze. Tylko, że dzisiaj w tak szczególnym dniu dla Pań nie mogło oczywiście zabraknąć kwiatka dla prowadzącej grupę-Agnieszki, który od nas otrzymała zupełnie zaskoczona, ale myślę, że pozytywnie zaskoczona:-)
Korzystając z okazji pozwolę sobie również w tym miejscu złożyć życzenia, dla płci pięknej, która z pewnością też czasem zagląda w to miejsce:
"Życzę Wam Drogie Panie dużo zdrowia w szczególności.
Niech uśmiech na Waszej twarzy zawsze gości,
a życie nie sprawia trudności i przykrości.
Niech wiatr pieśń niesie Wam radosną,
abyście zawsze czuły się jak wiosna.
Wśród pachnących kwiatów i śpiewających ptaków,
aby motyle na dłoni Wam siadały i najskrytsze marzenia spełniały.
Aby ptaki po niebie latały i Waszego szczęścia szukały.
żeby z Waszych leciały tylko radosne łzy, tak jak wiosną pachnące bzy.
W trudnych chwilach niech gwiazdy nad Wami czuwają i właściwą drogę wybrać pozwalają. One nie pozwolą nigdy Wam zginąć
i żadnego szczęścia nie ominąć"
Tym oto miłym akcentem kończę Was zanudzać i zachęcam do lektury oraz pozostawienia śladu Waszego pobytu w formie komentarza :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz